Czy polisa ubezpieczeniowa z systemem GPS może być interesująca?
Czy polisa ubezpieczeniowa z obligatoryjnym montażem systemu lokalizacji może być interesująca?
Na rynkach Europy Zachodniej, w krajach takich jak Włochy, Wielka Brytania, Francja, czy Holandia systemy lokalizacji w ubezpieczeniach znane są już od lat. Usługi, polisy jakich dostarczają ewoluowały już od czasu kiedy zaczynano pierwsze projekty.
Można by powiedzieć, że telematyczne polisy ubezpieczeniowe w tych krajach są już codziennością a społeczeństwo przekonało się o korzyściach płynących z ich wykorzystania.
Nie tylko społeczeństwo osiąga korzyści dzięki zastosowaniu lokalizacji w ubezpieczeniach. Korzystają również sami ubezpieczyciele, którzy łatwiej zarządzają portfelem swoich Klientów, uzyskują bogaty zbiór danych pomagających określić ryzyko czy szybciej likwidować szkody.
Umożlwia to uzyskanie znacznych oszczędności w prowadzonej działalności ubezpieczeniowej, ograniczenie liczby prób wyłudzeń odszkodowań.
Ubezpieczony też na tym korzysta, bowiem ubezpieczyciel jest w stanie szybciej i sprawniej weryfikować szkody, mogąc znacznie szybciej doprowadzić do wypłaty odszkodowania
Ubezpieczony, jeżeli nabędzie polisę telematyczną oprócz zniżki w ubezpieczeniu, zyskuje możliwość przyjścia mu z pomocą w sytuacji wypadku komunikacyjnego, jako że system rejestruje i zapisuje historię tego jak doszło do wypadku (de facto pozwala więc na świadczenie usługi "ecall", polegającej na natychmiastowym informowaniu o wypadku służb ratunkowych, która będzie musiała być dostępna w każdym nowo homologowanym pojeździe od 2018 roku).
Ubezpieczony dzięki innowacyjnej polisie ubezpieczeniowej, mogąc obserwować dzieki platformie internetowej lub aplikacji mobilnej, swój sposób jazdy - może poprawiać swoje złe nawyki, stając się tym samym lepszym i bardziej odpowiedzialnym kierowcą.
Tak więc korzyści z posiadania telematycznej polisy ubezpieczeniowej mogą osiągać wszystkie strony i każda ze stron osiąga dzięki zastosowaniu tego rodzaju polisy oszczędności.
KOMENTARZE